Activate Your Premium Membership Today >

Reflektif Kask Çıkartmaları

Summary

Kaskınız için reflektif çıkartma mı arıyorsunuz?  Streetglo 150 binin üzerinde farklı tasarıma sahip olduğunu iddia ediyor. Motosiklet, kask, araba, kamyonetler için reflektif çıkartma, decal ve şeritleri var.  Akla gelebilecek her renk, şekil ve ebat mevcut.

Bir enerji kaynağı tarafından aydınlatılmadıkça çıkartmaların çoğu reflektif görünmüyor, bu da ilginç uygulama imkânları doğuruyor.  Mesela “gündüz vakti hiç dikkat çekmeyen kendi rengine yakın reflektif çıkartmalarla” bezeli bir kask, geceleyin far ışıklarıyla buluşunca sihirliymiş gibi parlıyor.

Sayfanın tepesindeki animasyonlu fotoğraf, çıkartmaların hakkını veremiyor.  Yansıtma etkisini bütün kuvvetiyle görmek için Streetglo’nun sitesindeki fotoğraflara da bir göz atın.

Çıplak kadınlar, İkinci Dünya Savaşı’nda Almanların kullandığı tarz kasklar ve “69” çıkartmaları pek bana hitap etmese de kurukafalar, alevler ve özellikle de “nükleer radyasyon” ve “biyolojik tehlike” işaretleri çok hoşuma gidiyor.  Ama renkler ve zevkler tartışılmaz, (ne benimki, ne başkasınınki)!

Metalik zeminli çıkartmalar ağır hizmete dayanıklı sınai reflektif malzemeden imal ediliyor.  Sanayide ve yol işaretlerinde kullanılan cinsten reflektif çıkartma malzemesi söz konusu.  Motosiklet rallilerinde karşımıza çıkan ucuz vinil çıkartmalardan daha dayanıklı bunlar.

Streetglo’nun kullandığı tutkal çok sıkı yapışıyor, bu yüzden çıkartma bir kez kaska uygulandıktan sonra yerinin değiştirilmesi çok zor, hatta imkânsıza yakın.  Bu yüzden arkasını soymadan önce nereye yapıştıracağınızın güzelce provasını yapın.

Streetglo, farklı tipte tutkallar denediklerini söylüyor.  Formülleri sayesinde ürün kaskın veya motosikletin üstünde kalıyormuş ve yağa, hava şartlarına, yoldan fırlayan taneciklere, yol kurumuna bana mısın demiyormuş.

Küçük çıkartmalar motosiklet kaskına kolayca ve çabucak uygulanabilse de daha büyük tasarımlar biraz daha emek istiyor.  Kaskın eğri yüzeyi büyük şekillerin bükülerek yerine oturtulmasını zorlaştırıyor ama bunu başarmak mümkün.  Streetglo’nun sizi adım adım yönlendiren bir talimat sayfası var.  Zamanınız ve sabrınız varsa büyük çıkartmaları parça parça kesip kask üstünde birleştirmek bile mümkün.

Streetglo, büyük çıkartmalar uygulanırken az miktarda sabunlu su (bulaşık detarjanı ve su) kullanılmasını tavsiye ediyor.  Karışım yüzeyde kayganlık sağlayıp decal’in doğru konuma gelene kadar kaydırılmasına elveriyor.  Sabunlu su bir süre sonra kuruyor ve çıkartma sorunsuzca yapışıyor. Aynı yöntem başka tip çıkartma, decal ve Scotchcal boya koruyucu gibi ürünlerin uygulanmasında da başarıyla kullanılmakta.

Reflektif çıkartmalar binicinin daha görünür olmasını sağlıyor zira kask hemen her zaman motosiklet üzerindeki en yüksek nokta konumunda ve bu yüzden göze çarpması en muhtemel bölge.  Birkaç inç karelik (1 inç kare = 6,4 santimetre kare) reflektif malzeme bile trafikte görünürlüğünüzü önemli ölçüde arttırabilir, özellikle de alaca karanlıkta ve geceleyin.

Kasklara arzu edildiği şekilde uygulanabilen çeşitli şekillerdeki çıkartma kitlerinin yanı sıra Streetglo’nun çeşitli renk ve kalınlıklarda reflektif şeritleri de mevcut.  Aynı zamanda özel sipariş de alıyorlar.  Renk renk ve çeşit çeşit reflektif çıkartmalar arasında, cruiser sahibinden spor motosiklet binicisine kadar herkese hitap eden bir şeyler var.

Not:  webBikeWorld© ile adı geçen ürün, satıcı ve üreticiler arasında hiçbir bağlantı ve mali alışveriş yoktur. Site sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bütün malzeme ve fotoğrafların telif hakları © webWorld International, LLC – 2001- 2010’ye aittir. Bütün hakları mahfuzdur.  Kayıt ve Şartlar

Ürün İnceleme:  Reflektif Kask Çıkartmaları
Kim satıyor:  Streetglo Tavsiye edilen perakende fiyatı:  1,99$’dan başlıyor. (bir dolar 99 sent)
Renkler:  Hey yavrum! Üretim Yeri:  ABD
Ürün Yorumları: İstediğinizi seçebileceğiniz binlerce tasarım.  Metalik zeminli kuvvetli reflektif malzeme, bildik vinil çıkartmaları aşan kalite.  Birçok farklı renk mevcut ve özel sipariş vermek mümkün.
Dahası:  wBW Motosiklet Kaskları Sayfasında

Kullanıcı Yorumları

Streetglo hakkındaki yorumlarınızı  adresine bekliyoruz.